Telefon
WhatsApp
Tamaş Yemek Catering Hijyen Ortamı Nasıldır?

Tamaş Yemek Catering Hijyen Ortamı Nasıldır?

Tamaş Yemek Catering Hijyen Ortamı Nasıldır?

Çalışma Esnasında

Çalışma sırasında tüm mutfak personeli mutfağın düzenini bozmamaya dikkat ederler. Kullanılan materyaller yerine brniz olarak bırakılır. Mutfak içerisinde personel bone maske ve eldiven kullanır. Mutfak zemini belirli zaman aralıklarında ve gerektikçe dezenfektanlı su ile paspaslanır. Ocaklar, fırınlar, benmariler düzenli olarak ve gerektiğinde yağ çözücü temizlik maddeleriyle temizlenir. Böylece yemek artıklarının birikmesi önlenir. Ayrıca mutfak içerisinde kritik kontrol noktalan belirlenerek bu noktaların temizliğinin denetimi yapılır.

Servis Sırasında

Personelimiz servis için özel olarak hazırlanmış kıyafetlerini giyerler. Servis sırasında bone, maske ve eldiven kullanılır Servise çıkan tabaklar ve kaşıklar bulaşık makinesinde 80 C de 5 dakika yıkamaya tabi tutulur ve buharla kurutulur.Servis öncesi ve sonrası masalar, tuzluk, biberlik ve ekmeklikler temizlenir. Masa örtüleri haftada 3 kere değiştirilir. Masa örtüleri, işçi kıyafetleri bünyemizde bulunan yıkama ünitesinde yıkanır.

Personel Temizliği

Mutfakta çalışan personelin saç, sakal, tırnak ve kıyafet kontrolleri aksatılmadan yapılır, Kıyafetlerinin gün boyu temiz olması sağlanır. Mutfak giriş ve çıkışlarda bulunan dezenfektanlarla personelin ellerinin, gerekli bölümlere konulan hijyen pağpaslanyla ayaklarının dezenfekte edilmesi sağlanır,

Mutfak İlaçlanması

Birimlerimizdeki mutfaklar periyodik olarak haşerelere karşı firmamız tarafından ilaçlatılır.

Paylaş: